Ekologiczne kosmetyki

Kosmetyki mineralne - powstanie

Pewnie wiele osób wie o tym, że jest coś takiego jak kosmetyki mineralne. Wiele osób jednak nadal nie wie czym tak naprawdę takie kosmetyki są i dlaczego tak dobrze będzie je stosować?

Na te pytania postaramy się właśnie tym wpisem odpowiedzieć. Kosmetyki mineralne jako pierwsze pojawiły się na terenie USA. Na samym początku przeznaczone były dla kobiet po operacji plastycznej i zabiegach kosmetycznych. Były one doskonałym wyborem, ponieważ były dobre dla skóry z podrażnieniami. z czasem te kosmetyki stawały się jednak coraz bardziej popularne. Kilka lat temu były hitem na terenie USA, teraz są modne w Polsce.

Do cery trądzikowej

Kosmetyki mineralne przygotowane są z takich składników, które gwarantują, że są one idealne do cery alergicznej i trądzikowej. Przypadać będzie do gustu takim osobom, które nie mogą sobie poradzić z trądzikiem, są w trakcie jego leczenia. Na rynku jest wielu producentów, ale są też firmy, które nadają taką nazwę kosmetykom, ale z mineralnymi nie mają one tak naprawdę nic wspólnego.

Skład kosmetyków mineralnych

Zanim uda się coś powiedzieć o składzie trzeba pamiętać, że są to składniki sypkie. Nie tylko pudry czy cienie mają taki charakter, ale również podkłady, korektory. Dzięki temu produkty te są wygodne i można je mieszać ze sobą uzyskując idealny kolor, na jakim będzie nam zależało. W składzie jest między innymi dwutlenek tytanu, tlenek cynku, mika, pigmenty kolorowe. Może się także pojawiać skrobia ryżowa, azotek boru czy węglan wapnia. Wiele osób pyta dlaczego są one lepsze od tych tradycyjnych.

Roślinne oleje w kosmetykach

Długi termin przydatności

Dzięki temu, że nie ma tam dodatków chemicznych produkty te są bardzo trwałe. Producenci zapewniają, że minerały nie będą się psuć przez długie lata i dlatego można będzie takie kosmetyki swobodnie stosować. Dla tych osób, które mają wiele kosmetyków i je zmieniają właśnie taka długa przydatność do użycia będzie bardzo ważna.

Aplikacja kosmetyków mineralnych

Jeśli ktoś ma pierwszy raz kontakt z takimi właśnie kosmetykami pewnie nie będzie miał łatwego zadania, ale jednak warto się do tego przyzwyczaić. Produkty są sypkie i to właśnie może utrudniać ich nakładanie. Jednocześnie musimy pamiętać, że nie można ich nakładać na cerę, jeśli nakładało się krem i ten jeszcze się nie wchłonął.