Korektor mineralny jest świetnym wyborem przy problemach z różnego rodzaju niedoskonałościami cery. Za sprawą swoich antybakteryjnych właściwości, a tak naprawdę dzięki zwartości tlenku cynku, korektor mineralny cieszy się bardzo dobrą opinią wśród osób, które miewają spore problemy z cerą. Jak wybrać korektor mineralny oraz go nakładać? Upewnijmy się.

Korektor mineralny - pełne krycie niedoskonałości

Korektor mineralny jest produktem do zadań specjalnych. Kosmetyk ten pozwala nam zatuszować wszelkie wypryski, przebarwienia, jak i wszelkiego rodzaju niedoskonałości cery. Jest to korektor do twarzy, ale z dużym powodzeniem się sprawdzi także na naszym dekolcie, czy też na innych częściach naszego ciała. W swoim składzie posiada bardzo dużą ilość dwutlenku tytanu, który odpowiedzialny jest za odpowiednie krycie. Korektor mineralny maskuje wręcz doskonale, wszelkie zaczerwienia oraz popękane naczynka. Poza tym zawiera tlenek cynku antybakteryjny, który to łagodzi stany zapalne, a na dodatek wspomaga sam proces regeneracji skóry  i zapobiega powstawaniu nowych zaskórników. Jednak, z uwagi na bardzo silne działanie antybakteryjne, nie polecamy stosowania korektora na dosyć wrażliwą skórę wokół naszych oczu.

Jak nakładać korektor mineralny?

Wiele kobiet zastanawia się jak prawidłowo nakładać korektor mineralny. Najlepiej będzie korektor aplikować przy pomocy pędzelka do korektora. Najlepiej do tego celu użyć pędzla z miękkim, jak i delikatnym włosiem, który to nie będzie powodował żadnych dalszych podrażnień. Starajmy się także unikać aplikacji przy pomocy dłoni, ponieważ w ten sposób przenosimy brud na twarz z rąk i możemy spowodować, że problemy z cerą się staną jeszcze bardziej poważne.

Korektor mineralny nakładać można zarówno "przed", jak i także "po" nałożeniu mineralnego podkładu. Z uwagi na swoje bardzo intensywne kolory kamuflujące korektory najlepiej nakładać "pomiędzy", czy też "przed" poszczególnymi warstwami podkładu.

Dla uzyskania jeszcze mocniejszego efektu oraz także lepszego krycia korektor mineralny możemy nakładać warstwami. Wystarczy, że nałożymy kilka cienkich warstw, aby uzyskać efekt pożądany. Proszek powinniśmy nakładać ruchami kolistymi. Dzięki temu korektor będzie bardzo dobre roztarty i stopi się dzięki temu ze skórą. Niezależnie od metody aplikacji wybranej, musimy pamiętać, aby sprawdzić zawsze końcowy efekt w oświetleniu naturalnym.

Oczywiście wraz z każdym kolejnym nakładaniem korektora mineralnego, nabieramy większej wprawy, aż nie będzie to dla nas stanowiło żadnego problemu.

Korektor mineralny Earthnicity

Jaki korektor mineralny na wypryski wybrać?

Okazuje się, że wybór odpowiedniego odcienia korektora nie należy do łatwych zdań. Przekonałyśmy się przecież o tym już niejednokrotnie. Szczególnie trudno jest, gdy nie mamy jasnej oraz chłodnej karnacji jak większość osób. Gdy karnacja jest średnia w kierunku cery nieco ciemniejszej, ciepła, z lekko pomarańczowymi tonami, to dobór korektora mineralnego jest jeszcze trudniejszy. Wiele korektorów mineralnych popularnych na takim odcieniu cery wygląda zbyt biało. Lekkie rozjaśnienie cery oraz jej rozświetlenie jest zawsze w cenie, ale nie aż takie, aby odbierało wygląd naturalny. Nic nas tak nie odpycha, jak przerysowanie nadmierne oraz także sztuczność. Nawet gdy chcemy uzyskać perfekcyjny wygląd. Poza tym większość z nas lubi swój odcień naturalny cery. Przeszkadzają nam tylko niedoskonałości w formie trądzika, zaczerwienień oraz cieni.

Sprawdź korektor mineralny w ofercie sklepu internetowego na stronie https://domiuroda.pl/pl/p/Earthnicity-Korektor-Mineralny/175

Wiele kobiet stawia na korektory mineralne żółte, które są stworzone do kamuflującego makijażu. Korektor mineralny, który jest dosyć jasny, ale posiada intensywny odcień, może się okazać strzałem w dziesiątkę. Najważniejsze jest to, aby dobrać jego odpowiednią ilość warstw i połączyć je z pudrem. Kolor nie będzie się odcinał, a uzyskamy ładne rozjaśnienie okolic oczu. Jest to idealny korektor dla osób, które się borykają z problemem widocznych cieni. Można czasem nakładać troszkę na korektor tradycyjny. Ciekawostką jest to, że co po niektóre kobiety o podtonie typowo żółtym stosują korektor mineralny na całą twarz, zamiast mineralnego podkładu. Jest to naprawdę dobre rozwiązanie. Oczywiście jest to kwestia dopasowania i wymagań danej kobiety.

Gdy nie miałyśmy wcześniej do czynienia z korektorem mineralnym, to udajmy się do profesjonalnej kosmetyczki, aby wybrała taki, który będzie idealny dla naszej cery. Dla dobrej kosmetyczki jest to przysłowiowo "bułka z masłem". Nie będzie to dla niej trudne.