nakładanie pudru mineralnego

Kosmetyki mineralne od kilku lat stały się przebojem na rynku kosmetyków kolorowych. Szturmem zdobyły rynek, a do ich sukcesu przyczynił się przede wszystkim fakt, że rewelacyjnie sprawdzają się u osób które maja problemy z cerą wrażliwą oraz alergiczną. Kosmetyki mineralne są praktycznie w 100% przygotowane z naturalnych składników, które w żaden sposób nie podrażniają skóry, a nawet często działają dodatkowo leczniczo i pielęgnacyjnie, są więc doskonałe do każdego typu skóry. Nie zawierają wody ani substancji chemicznych, które są podstawowymi elementami w tradycyjnych kosmetykach.

Kosmetyki mineralne są także wyjątkowe pod względem aplikacji, która może być nieco kłopotliwa w pierwszych etapach stosowania, jednak i tutaj sprawdza się powiedzenie, że trening czyni mistrza. Poniżej przedstawimy kilka porad i sprawdzonych trików, których stosowanie może w znaczny sposób podnieść komfort użycia kosmetyków mineralnych.

pędzel kabukiZacznijmy od wyboru pędzla, który jest podstawowym narzędziem aplikacji. Polecane są przede wszystkim dwa typy pędzla, a mianowicie pędzel kabuki oraz flat top. Ten pierwszy polecany jest do delikatnego makijażu, dla osób mających cerę bardzo wrażliwą i skłonną do alergii, ponieważ jest wykonany z delikatnego, syntetycznego włosia, który nie podrażnia dodatkowo skóry. Pędzel ten jest zaokrąglony i dosyć krótki, co ułatwia nałożenie cienkiej warstwy kosmetyków. Natomiast pędzel flat top ma gęste i mocne włosie, które świetnie nadaje się do nakładania zdecydowanego makijażu, gdzie mile widziana będzie większa warstwa krycia. Jest ścięty na płasko, więc daje większe pole manewru przy aplikacji i decydowaniu o charakterze makijażu. 

Żaden kosmetyk nie zdziała cudów jeśli nie będziemy pamiętać o codziennej pielęgnacji cery oraz o tym, że kosmetyki jakie nakładamy wcześniej przed mineralnymi muszą się całkowicie wchłonąć w skórę. Niektóre osoby dla uzyskania matowego efektu makijażu stosują cienką warstwę pudru transparentnego na etapie wykańczania. Nakładając kosmetyki mineralne po raz pierwszy można mieć wahania i trudności, jednak po pewnym czasie staną się one nieodłącznym i oczywistym wyborem kosmetyków kolorowych.