W ostatnim czasie można zauważyć, że coraz więcej kobiet, które mają cery wrażliwą oraz skłonną do alergii chcą sięgać po tak zwane kosmetyki mineralne. Charakteryzują się one tym, że są całkowicie naturalne i nie będą powodowały żadnych uczuleń. Tutaj jednak nie można zapominać o tym, że kosmetyki mineralne nakłada się inaczej niż te tradycyjne i dlatego warto wiedzieć jak taki makijaż powinno się wykonywać.

Kosmetyki mineralne - o czym pamiętać?

Sypkie kosmetyki mineralne Kosmetyki mineralne mają sypki charakter i dlatego mogą się osypywać i z tego powodu należy sprawnie realizować ich aplikację. Jeśli chodzi o najważniejsze zasady to nie powinno się wkładać pędzla do słoiczka, w którym znajduje się kosmetyk. Należy niewielką ilość wsypać do szklanki albo miseczki i potem nabiera się kosmetyk pędzlem. Nie powinniśmy zapominać, że nadmiar pudru strzepnąć, ponieważ jeśli tego nie zrobimy mogą się pojawiać smugi na twarzy. Dlatego lepiej powtarzać czynności niż nakładać za dużo kosmetyków. Innym argumentem może być również to, że jeśli będzie się nakładać nadmiar proszku na twarz to pojawia się efekt maski. Dlatego do miseczki najlepiej oczywiście wsypywać niewielkie ilości proszku. Musimy bowiem zdać sobie sprawę z tego, że kosmetyki mineralne charakteryzują się dużą wydajnością. Dlatego warto nakładać kilka cienkich warstw niż jedną grubą od razu. Stopniowe nakładanie da również najlepsze efekty estetyczne. Kosmetyki mineralne - jak nakładać puder mineralny? Puder, który jest mineralny jest nieco inny od tradycyjnego. Jego formuła jest lżejsza i dzięki temu nie będzie dochodziło do zatykania porów. Będzie sypki i jego nakładanie będzie wymagało umiejętności. Można stosować dwa pędzle, flat top lub kabuki i tutaj zależy najwięcej od tego na jakim zależy nam efekcie. Dużo zależeć będzie między innymi od tego jaka jest cera osoby, która będzie chciała takie kosmetyki na swoją twarz nałożyć. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że każdy pędzel jest inaczej wykonany i tym samym może pasować do różnych rodzajów cery. Musimy pamiętać, że nakładanie takiego pudru zawsze będzie inne niż malowanie tradycyjnymi kosmetykami.

Przygotowanie do makijażu Przed nakładaniem podkładu powinniśmy nawilżać swoją twarz kremem i czekać na wchłonięcie. Jeśli cera jest ze skłonnością do przetłuszczania to musisz zdawać sobie sprawę z tego, że cienką warstwę pudru trzeba nałożyć tak, by mieć efekt matowy przez cały dzień. Puder mineralny nie może być sypany na twarz ale powinien być delikatnie wcierany. Chodzi o to, by się nieco przykleił do tego kremu, który znajduje się na twarzy. Pędzlem przy nakładaniu należy wykonywać okrężne ruchy. Zaczynać trzeba od policzków i kierować się następnie do brzegu twarzy. Kosmetyki mineralne - aplikacja "na mokro" Jeśli nasza cera będzie mocno pokryta niedoskonałościami to powinniśmy się zdecydować na użycie kryjących kosmetyków. Jeśli chce się uzyskać najlepsze efekty to trzeba się zdecydować na aplikację na morko. Wtedy najważniejsze będzie spryskanie pędzla przy użyciu specjalnej substancji. Niektórzy używają zwykłej wody, ale może to być również hydrolat oraz woda termalna. Warto mieć specjalną buteleczkę z atomizerem, dzięki której będzie można wygodnie spryskać pędzel. Robimy to do uzyskania odpowiedniej wilgotności włosia. Jeśli po nałożeniu produkt ma nieco ciemniejszy kolor niż pierwotnie to jest to zupełnie normalne i nie trzeba być tym zaskoczonym. Dopiero po wyschnięciu wróci on do normalnego koloru. Do takiej aplikacji na morko wykorzystuje się również wacik, który nasączony jest specjalnym hydrolatem. Dzięki niemu będzie się wykonywać stemplowania. Jest to technika, która zajmuje sporo czasu i wymaga nakładania w postaci stempli na skórze. W ten sposób zapewnić sobie można należyte krycie i nie ma efektu maski.