Ten post może zawierać linki partnerskie, za które bez dodatkowych kosztów mogę otrzymać niewielką prowizję.

Niedawno odkryłam kilka marek makijażu cruelty-free, które oferują pomadki do wielokrotnego napełniania, gdzie pojedyncza obudowa pomadki może być użyta niezliczoną ilość razy z jednym z wymiennych wkładów do pomadki.

Są one bardzo łatwe do wymiany, a co najlepsze, dzięki nim niezliczone opakowania jednorazowych szminek nie trafią na wysypisko śmieci.

Uwaga:

wkłady do szminek mogą, ale nie muszą, nadawać się do recyklingu po zużyciu, więc nie są rozwiązaniem zero-waste, ale raczej opcją nisko-odpadową dla tych, którzy wolą tradycyjne szminki zamiast używać puszek po szminkach.

Tak więc, jeśli jesteś zwolenniczką systemu niskoodpadowych pomadek do wielokrotnego napełniania, znalazłam 4 cruelty-free & vegan pomadki dostępne w pudełkach do wielokrotnego napełniania, które mogą Cię zainteresować!

Valdé Beauty

Kolekcja pomadek do ust Valdé z możliwością wielokrotnego napełniania zawiera bogato napigmentowane odcienie i formuły, które są czyste, wolne od okrucieństwa i wegańskie. Pomysłowa konstrukcja Valdé™ Armor™, stworzona zgodnie z najwyższymi standardami, pozwala na stosowanie pomadek, balsamów i płynów do ust w dowolnym naczyniu Valdé, zarówno obecnym, jak i przyszłym.

Hourglass

Pomadki do ust Hourglass Ultra Slim z możliwością wielokrotnego napełniania

Udowadniając, że makijaż może być zarówno trwały, jak i luksusowy, pomadki Hourglass Confession Ultra Slim High-Intensity Refillable Lipsticks posiadają elegancki złoty aplikator i ultra wąski aplikator, który zapewnia kontrolę i precyzję przy podkreślaniu, konturowaniu i definiowaniu ust. Złoty aplikator może być używany z każdą z 40 odcieni wegańskich pomadek Hourglass, w tym z odcieniami nude, mauves, pinks, jagodowymi i czerwonymi. Cena każdego wkładu wynosi 22$. Dostępne również w Sephora.


View this post on Instagram

A post shared by LUSH UK (@lush)

LUSH Refillable Lipsticks

Obecnie dostępne tylko w Wielkiej Brytanii, LUSH oferuje plastikowe etui na pomadki w stylu vintage, wykonane z częściowo przetworzonego aluminium i mosiądzu, do którego można włożyć 38 odcieni pomadek Naked Lipstick Refills, które są wolne od okrucieństwa i wegańskie. Kup etui na pomadkę osobno za jedyne 8 funtów i wybierz z szerokiej oferty wegańskich wkładów do szminek w różnych odcieniach, od jaskrawych czerwieni, matowych różów po satynowe ciemne akty za 10 funtów za sztukę!

"Wystarczy włożyć wkład z nagą szminką do etui i zabezpieczyć, zaciskając jego boki. Voila - opakowanie do makijażu, które nie wyląduje na wysypisku śmieci". - LUSH


Zao Organics

Zao Organic Pomadki do ust z możliwością wielokrotnego napełniania

Pomadki Zao są wykonane z wegańskich, naturalnych i organicznych składników i są dostępne w ekologicznym, eleganckim bambusowym etui do wielokrotnego napełniania. Pomadki Zao Organic Refillable mają matowe lub satynowe wykończenie i dostępne są w 9 organicznych odcieniach do wyboru. Jeśli wolisz nawilżający balsam do ust z odrobiną koloru, Satynowa Pomadka do Ust Zao jest najlepszym wyborem, ponieważ jest wzbogacona organicznym masłem shea, które nawilża, łagodzi i naprawia usta.

Uwaga:

Kjaer Weis produkuje również pomadki do wielokrotnego napełniania i jest to marka wolna od okrucieństwa. Jednak ich pomadki nie są wegańskie, ponieważ zawierają wosk pszczeli i karmin.

Dlaczego pomadki do ust z wkładem?

Czy kiedykolwiek policzyłaś, ile tubek pomadek posiadasz? Moja osobista kolekcja szminek obejmuje ponad 30 pomadek cruelty-free i wegańskich, nie licząc niezliczonych pomadek, które wyrzuciłam przez lata po upływie terminu przydatności.

Starając się uczynić moje kosmetyki bardziej ekologicznymi, z zaskoczeniem dowiedziałam się, że niektóre zakłady recyklingu nie przyjmują małych pojemników, w tym tubek po szminkach, które często są odsiewane lub trafiają na wysypisko śmieci.

Biorąc pod uwagę, że trwałość szminki wynosi od 8 do 12 miesięcy, a przeciętna kobieta posiada ponad 40 kosmetyków do makijażu, oznacza to, że wiele pomadek jednorazowego użytku jest wyrzucanych i trafia na wysypisko śmieci.

Opcją zero-waste są pomadki w jednolitym opakowaniu, w aluminiowych puszkach, które można poddać recyklingowi. Jeśli jednak wolisz pomadkę w tubce, a nie w puszce, najlepszym rozwiązaniem są pomadki z możliwością ponownego napełnienia.

Są one bardzo łatwe do wymiany, a co najważniejsze, dzięki nim niezliczone opakowania jednorazowych szminek nie trafią na wysypisko śmieci.