Ten post może zawierać linki afiliacyjne, za które bez dodatkowych kosztów dla ciebie, mogę otrzymać niewielką prowizję.

Niedawno dostałam kartę podarunkową do Sephory, ale odkąd w 2012 roku zdecydowałam się przejść na cruelty-free i weganizm w makijażu i pielęgnacji skóry, od zawsze nie postawiłam stopy w sklepie Sephora.

Sephora nie jest marką wolną od okrucieństwa

Powodem tego jest fakt, że marka Sephora nie jest wolna od okrucieństwa, ponieważ ma wiele sklepów w Chinach, gdzie testy na zwierzętach są wymagane przez chińskie prawo. Nigdy nie czułam, że powinnam kupować cokolwiek w Sephora, nawet jeśli było to cruelty-free/vegan, ponieważ czułam, że moje pieniądze pośrednio finansują więcej testów na zwierzętach przeprowadzanych przez markę Sephora.

Po otrzymaniu karty podarunkowej Sephora, chciałam trochę poszukać i sprawdzić, czy znajdę jakieś produkty do makijażu marek, które nie testują na zwierzętach, są wegańskie i nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego.

Aby jeszcze bardziej zawęzić obszar poszukiwań, chciałam również uniknąć marek wolnych od okrucieństwa, których firmy macierzyste nadal testują na zwierzętach, takich jak Urban Decay (należąca do L'Oreal); Too Faced (należąca do Estee Lauder); NARS + Bare Minerals (należąca do Shiseido).

Makijaż wolny od okrucieństwa i wegański w Sephora

Ku mojemu miłemu zaskoczeniu, Sephora ma niewielki (ale wciąż rosnący) wybór wegańskich produktów do makijażu, które nie są testowane przez firmę macierzystą!

Zdecydowałam się opublikować tę listę wegańskich marek kosmetyków do makijażu w Sephora z nadzieją, że pomoże ona niektórym z was znaleźć i kupić zarówno cruelty-free, jak i wegańskie kosmetyki do makijażu w Sephora!

UWAGA: 19 czerwca 2017 r. firma Unilever ogłosiła, że podpisała umowę o przejęciu marki Hourglass. Hourglass wkrótce stanie się własnością Unilever, korporacji, która nadal testuje na zwierzętach; Unilever nie jest firmą wolną od okrucieństwa i w tym momencie Hourglass jest uważana za wolną od okrucieństwa, ale wkrótce stanie się własnością firmy macierzystej, która testuje na zwierzętach. (Źródło: Unilever)

Zakupy w Sephorze dla wegańskiego makijażu

Aktualizacja 2018! Z przyjemnością informuję, że ze względu na rosnące możliwości wyboru produktów cruelty-free i wegańskich w Sephora, ta lista bardzo się powiększyła, więc stworzyłam osobne przewodniki po produktach dla każdej kategorii. Kliknij na obrazek, by zostać przekierowanym do NOWYCH i AKTUALIZOWANYCH przewodników po produktach!

Wszystkie wymienione produkty do makijażu są cruelty-free, wegańskie i pochodzą od marek, które nie są własnością firmy macierzystej testującej na zwierzętach.

[row custom_class=””][col-md-6][/col-md-6][col-md-6] [/col-md-6][/row]


[row custom_class=””][col-md-6][/col-md-6][col-md-6][/col-md-6][/row]


[row custom_class=""][col-md-6][/col-md-6][col-md-6][/col-md-6][/row]


[row custom_class=””][col-md-6] [/col-md-6][col-md-6][/col-md-6][/row]


[row custom_class=””][col-md-6][/col-md-6][col-md-6][/col-md-6][/row]


[row custom_class=””][col-md-6][/col-md-6][col-md-6][/col-md-6][/row]