Olejki eteryczne

Pyłek kwiatowy jest inaczej określany również jako pszczeli i ma w składzie ponad 200 składników, które są cenne dla naszego zdrowia. Jest to taki produkt, który jest powszechnie uznawany za najlepszy spośród wszystkich produktów z ula. Z pyłku kwiatowego zmieszanego z niewielką ilością miodu, śliny czy nektaru powstają między innymi kulki obnóża, a więc tak zwany pyłek pszczeli.

Bogaty skład chemiczny

W związku z tym, że mamy tam wysokie stężenie białka, tłuszczu, olejków eterycznych witamin jest to produkt, który używany jest w kosmetyce bardzo chętnie. Pyłek kwiatowy to produkt, który ma złożony skład chemiczny, w tym około 20-40 procent węglowodanów, w tym między innymi fruktoza, glukoza, maltoza, arabinoza, ryboza oraz izomaltoza a także wiele innych. Znajdziemy w składzie również 12 kwasów tłuszczowych oraz ponad 30 różnorakich aminokwasów. Wśród nich wymienić warto takie produkty jak: fenyloalanina, izoleucyna, leucyna, lizyna, metionina, treonina, walina, alanina, prolina, seryna, histydyna, glicyna.

Skład chemiczny pyłku

W składzie pyłku znajduje się pomiędzy 20-40% białka. W podobnej proporcji znajdują się tam również węglowodany oraz kilka procent tłuszczu. W składzie są także liczne składniki odżywcze w postaci pierwiastków: żelazo, wapń, miedź, siarkę, krzem, chrom, selen, cynk, molibden, bor, manga_n, witaminy A, B1, B2, B3, B6, B12 C, E, D, H, PP, kwas foliowy, kwercetynę. Znajdują się w składzie również produkty takie jak enzymy oraz kilka różnych kwasów organicznych.

Zdrowa skóra

Dobry dla urody

Kosmetyki, które są wzbogacone o ekstrakty z pyłku pszczelego wykazują korzystne działanie na skórę, włosy. Kremy oraz różnorakie balsamy z tym składnikiem będą decydować o tym, że nasza skóra zostanie odżywiona czy odpowiednio wygładzona. Mogą to być takie składniki, które charakteryzują się działaniem regeneracyjnym. Pyłek to również naturalny antyoksydant, który stosowany jest jako składnik pielęgnujący skórę.

Ma także zastosowanie w produktach kosmetycznych, które mają wpływ na nasz włosy. Przygotowuje się także szampony z dodatkiem pyłku pszczelego, dają możliwość na skuteczną walkę z łupieżem i zapobiegają również wypadaniu włosów, mogą je skutecznie odżywiać.

Kosmetyki, które są wzbogacone o ekstrakty z pyłku pszczelego wykazują korzystne działanie na skórę, włosy. Kremy i balsamy mogą także odżywiać skutecznie i wygładzać skórę, poprawiają jej elastyczność, nadają zdrowy wygląd, wzmacniają i wygładzają skórę. działają przeciwzapalnie oraz mają charakter regenerujący. Warto pamiętać o tym, że pyłek to naturalny antyoksydant, który jest bardzo często traktowany jako pielęgnacja dla skóry.

Ma swoje zastosowanie w produktach kosmetycznych, które mają wpływ na włosy. Szampon z dodatkiem takiego pyłku daje możliwość na walkę z łupieżem, zapobiegają również wypadaniu włosów, mogą je odżywiać.