Aby wzbogacić swoją skórę z odmładzających korzyści z lotnych olejków, przeczytaj ten wyczerpujący artykuł o różnych olejków eterycznych dla pary twarzy!

Olejek eteryczny jest esencją rośliny, która niesie naturalny smak i zapach swojego źródła. Powszechnie, to jest uzyskane przez metodę destylacji z parą wodną, choć istnieją różne inne procesy ekstrakcji, jak również. Ma jednak jedną wadę - może szybko wyparować w temperaturze pokojowej.

Korzyści z przyjmowania pary wodnej na twarz

Parowanie twarzy posiada wiele korzyści dla skóry. W połączeniu z olejkiem eterycznym, jego zalety osiągną nowy poziom, dlatego też obecnie ludzie dodają ten zabieg upiększający do swoich sesji terapeutycznych w spa.

Odblokowuje ona pory skóry, pomagając uwolnić zmagazynowane sebum, dzięki czemu proces oczyszczania staje się bardziej komfortowy i usuwa brud, martwe komórki skóry oraz zanieczyszczenia odpowiedzialne za powstawanie zaskórników, trądziku i innych problemów skórnych.

Parowanie twarzy może uspokoić Twój umysł i ciało. Możesz wzmocnić jego kojące działanie, czyniąc z niego zabieg aromaterapeutyczny poprzez dodanie kilku olejków eterycznych. Terapia spa, wzbogacona o niektóre olejki eteryczne, jest niedroga i może być szybko wykonana w Twoim domu bez potrzeby korzystania z usług profesjonalnych terapeutów.

Olejek eteryczny do pary wodnej na twarz

Ditch swoje high-end spa, leczenie urody, znając korzyści z poniższych najlepszych olejków eterycznych do parowania twarzy, które mogą dać Ci kilka korzyści dla skóry!

1. Olejek eteryczny z lawendy

Lawendowy olejek eteryczny jest uzyskiwany z rośliny lawendy. Może być stosowany jako para na twarz, zmniejszając trądzik poprzez eliminację bakterii obecnych na porach skóry. Ponadto, olejek lawendowy ma działanie depigmentacyjne na pigmentację skóry i nawilża suchą skórę.

2. Olejek eteryczny z rumianku

Esencja z rośliny rumianku ma właściwości przeciwutleniające i kojące, które dają twarzy nowy oddech życia. Poza tym, pomocny w produktach kosmetycznych, może być stosowany jako środek aromaterapii w terapiach parowych twarzy. Ponadto, ma również właściwości przeciwzapalne, jak również.

3. Olejek eteryczny z eukaliptusa

Eukaliptusowy olejek eteryczny jest prawdziwym uzdrowicielem dla swędzenie i bolesne wysypki skórne. Można włączyć ten olej w leczeniu parą wodną do wykorzystania jego właściwości przeciwbólowe. Ponadto, ma również różne korzyści zdrowotne, jak również.

4. Olejek eteryczny z geranium

Zarówno, gorąca mgła pary i olejek eteryczny z geranium, odblokowuje pory skóry. Ponadto, jest to znaczący olej do pielęgnacji skóry, który oczyszcza tłustą skórę i wyrównuje koloryt skóry, jak również.

5. Olejek eteryczny z róży

Różany olejek eteryczny otrzymuje się z płatków różnych gatunków róż. To nawilża suchą skórę, promuje obrót komórek skóry, zmniejsza oznaki starzenia się i oczyszcza trądzik, jak również. Można stosować go miejscowo lub jako składnik aktywny w aromaterapii sesji parowania twarzy.

6. Olejek eteryczny z drzewa sandałowego

Olejek z drzewa sandałowego ma właściwości przeciwzapalne, regulujące komórki, przeciwutleniające i metaboliczne, które odmładzają skórę dotkniętą zmarszczkami w krótkim czasie. Skorzystaj z dobrodziejstw tego olejku stosując go miejscowo na skórę lub metodą parową.

DIY Para wodna na twarz z olejkiem eterycznym

Wypróbuj ten kojący przepis na parową kąpiel twarzy, aby wykorzystać korzyści płynące z różnych olejków eterycznych!

Materiały eksploatacyjne

 • Cztery filiżanki wrzącej wody
 • Dwie krople eterycznego olejku lawendowego
 • Dwie krople różanego olejku eterycznego
 • Jeden ręcznik
 • Domowy parowar do twarzy

Wskazówki

 1. Przed użyciem powyższego przepisu na parę do twarzy, po pierwsze, dokładnie oczyść twarz.
 2. Przed dodaniem olejków do komory zawsze najpierw sprawdź instrukcję obsługi, aby uniknąć jakichkolwiek uszkodzeń.
 3. Teraz podłącz swój nawilżacz twarzy do gniazdka i poczekaj kilka sekund na rozpoczęcie mgiełki.
 4. Następnie ułóż się wygodnie w pozycji siedzącej i połóż twarz na nasadce stożkowej, przykrywając głowę ręcznikiem na około 3 do 4 minut. Aby uniknąć uczucia pieczenia skóry, ustaw temperaturę parownicy na preferowany poziom.
 5. Po zakończeniu, umyj twarz, a następnie zastosuj okład na twarz, aby spotęgować jego korzyści. Stosuj tę metodę raz w tygodniu, aby zauważyć jej efekty.

Uwaga:

 • Kobiety w ciąży lub te, które mają jakiekolwiek problemy związane ze skórą, poproś swojego lekarza, przed użyciem powyższych olejków eterycznych.
 • Aby upewnić się, że nie masz żadnej reakcji alergicznej na olejki eteryczne, konieczne jest wykonanie testu płatkowego na małej części skóry.
 • Zawsze rozcieńczaj olejki eteryczne z olejem nośnikowym, aby uniknąć ich skutków ubocznych.

Oprócz powyższych różnych olejków eterycznych dla pary twarzy, można również użyć ich, aby zapobiec wybuchom spierzchnięte usta.