Ten post może zawierać linki partnerskie, za które bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę otrzymać niewielką prowizję.

Jeśli szukasz wegańskiej i wolnej od okrucieństwa farby do włosów, która pokryje siwe włosy lub odrosty, albo zmieni kolor Twoich włosów, w tym przewodniku znajdziesz informacje na ten temat.

Niestety, prawie wszystkie farby i zestawy do farbowania włosów sprzedawane w drogeriach pochodzą od marek, które testują na zwierzętach, takich jak Revlon Colorsilk, Nice' N Easy, L'Oreal, Wella, Vidal Sassoon, Redken, göt2b i Schwarzkopf. Należy unikać tych marek, ponieważ nie są one wolne od okrucieństwa.

Ponadto, niektóre zestawy do domowej koloryzacji włosów mogą zawierać produkty i składniki pochodzenia zwierzęcego, co sprawia, że nie są wegańskie.

Niektóre składniki pochodzenia zwierzęcego, na które należy zwracać uwagę, to białka pochodzenia zwierzęcego, takie jak keratyna lub gliceryna pochodzenia zwierzęcego. Jeśli produkt i jego składniki nie są wyraźnie oznaczone jako "wegańskie", należy założyć, że zawiera on składniki pochodzenia zwierzęcego lub produkty uboczne.

Lista wegańskich marek farb do włosów

Dobra wiadomość jest taka, że na rynku dostępnych jest wiele wegańskich i wolnych od okrucieństwa marek farb do włosów.

Poniżej znajduje się lista marek kosmetyków do pielęgnacji włosów, które oferują wegańskie produkty do domowej kol oryzacji włosów oraz takich, które nie testują na zwierzętach i nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego.

 • Arctic Fox - 100% Vegan
 • Manic Panic
 • Lime Crime - 100%wegańska
 • Naturtint - 100% Vegan
 • Splat - 100% wegański
 • Tints of Nature - 100% Vegan
 • Good Dye Young - 100% Vegan
 • Surya Brasil - 100% Vegan
 • oVertone - 100%wegański
 • dpHUE
 • Brite Organix - 100% Vegan
 • Punky Colour - 100%Vegan
 • Bleach London - 100% Vegan
 • Water Works - 100% Vegan
 • Herbatint - 100% wegański
 • Umberto Giannini - 100% Vegan

Szybki przewodnik po wegańskich farbach do włosów:

 • Do trwałej koloryzacji włosów i naturalnie wyglądających kolorów (np. czarny, brązowy, czerwony): Naturtint, Tints of Nature, Herbatint, Water Works.
 • Jasne, odważne lub pastelowe kolory włosów: Arctic Fox, Manic Panic, Lime Crime, Splat, Good Dye Young, Punky Colour, Bleach London
 • Douzupełniania ubytków u nasady włosów: dpHUE, Color Wow
 • Farby Henna do włosów: Surya Brasil, Tints of Nature, Lush
 • Odżywki do włosów koloryzowanych: oVertone, Punky Colour, dpHUE

View this post on Instagram

A post shared by Vegan + Cruelty-Free Color (@arcticfoxhaircolor) on Mar 27, 2020 at 9:01am PDT

Wegańska farba do włosów Arctic Fox

Arctic Fox Hair Color został stworzony przez miłośniczkę zwierząt i vlogerkę cruelty-free, Kristen Leanne. Oferuje ona szeroką gamę jasnych, żywych, pryzmatycznych odcieni półtrwałych wegańskich farb do włosów, które z łatwością możesz wykonać w domu.

Arctic Fox Hair Color wprowadził również niedawno na rynek zestaw do rozjaśniania włosów na bazie roślin o nazwie Bleach, Please, który według zapewnień może podnieść poziom włosów nawet o 8 poziomów.

Gdzie kupić?

Sally Beauty, Hot Topic, Amazon (USA), Amazon (CA), Ulta
View this post on Instagram

A post shared by Manic Panic (@manicpanicnyc) on Mar 19, 2020 at 10:55am PDT

Manic Panic Vegan Hair Dye

Manic Panic oferuje kolekcję półtrwałych i tymczasowych produktów do koloryzacji włosów w wielu jasnych, odważnych i pastelowych kolorach. Dostępne są również wegańskie zestawy do rozjaśniania włosów. Wszystkie farby do włosów Manic Panic są w 100% wegańskie, nie zawierają parabenów, amoniaku, ftalanów i są produkowane w USA.

Gdzie kupić?

Sally Beauty, Ulta, Target, Amazon (USA), Amazon (CA), Walmart
View this post on Instagram

A post shared by LIME CRIME (@limecrimemakeup) on Apr 10, 2020 at 6:00am PDT

Wegańska farba do włosów Lime Crime Unicorn

Uwolnij swojego wewnętrznego jednorożca dzięki półtrwałym, wegańskim farbom do włosów Lime Crime, które oferują szeroką gamę żywych, w pełni kryjących odcieni i tonów. Bez względu na to, czy szukasz jaskrawego popu, czy jaśniejszego odcienia, Lime Crime ma tęczę kolorów do wyboru. W ofercie znajdują się również spraye do tymczasowego farbowania włosów, które pozwalają na zabawę wieloma kolorami bez zobowiązań, ponieważ po użyciu łatwo je zmyć.

Gdzie kupić?

Ulta, Amazon (US), Cult Beauty, Nordstrom
View this post on Instagram

A post shared by Naturtint USA (@naturtint_usa) on Jan 25, 2020 at 12:00pm PST

Naturtint Vegan Hair Dye

Naturtint wyróżnia się spośród innych produktów do koloryzacji włosów jako pierwsza trwała farba do włosów bez amoniaku i zawierająca roślinne składniki aktywne. Wszystkie farby do włosów Naturtint są wegańskie i wolne od okrucieństwa. Możesz mieszać dowolne z 32 kolorów, aby uzyskać kolor, który najbardziej Ci odpowiada. Jeśli szukasz naturalnej lub czarnej wegańskiej farby do włosów, Naturtint jest najlepszym wyborem!

Gdzie kupić?

Amazon (USA), iHerb, Well.ca, Amazon (CA)
View this post on Instagram

A post shared by Vegan & Cruelty-Free Hair Dye (@splathairdye) on Jul 25, 2019 at 3:51pm PDT

Splat Vegan Hair Dye

Splat oferuje szeroką gamę tymczasowych i półtrwałych farb i kolorów do włosów. Od odważnego błękitu, szmaragdowej zieleni, po ogniste ombre, Splat mówi, że jeśli możesz o tym marzyć, możesz to stworzyć! Jeśli szukasz najtańszego i najbardziej przystępnego zestawu do domowej, wegańskiej koloryzacji włosów, Splat jest najlepszym wyborem.

Gdzie kupić?

Amazon (USA), Well.ca, Target, Amazon (CA), Walmart, CVS
View this post on Instagram

A post shared by Tints of Nature (@tintsofnatureglobal) on Jan 25, 2020 at 12:01pm PST

Tints of Nature Vegan Hair Dye

Tints of Nature to organiczna, naturalna i w 100% wegańska marka farb do włosów. Wegańskie farby do włosów Tints of Nature są dostępne w dwóch opcjach: półtrwała Henna Kremowa, która jest zrobiona z naturalnej henny oraz trwała farba do włosów do użytku domowego, która jest zrobiona z certyfikowanych składników organicznych i pochodzenia naturalnego i wykorzystuje najniższy możliwy poziom pigmentów PPD. Tints of Nature oferuje również zestawy rozjaśniaczy do włosów, które unoszą i rozjaśniają włosy w odcieniach od średniego brązu do blondu o 4 do 7 odcieni.

Gdzie kupić?

Amazon (USA), Well.ca, Amazon (CA)
View this post on Instagram

A post shared by Good Dye Young (@gooddyeyoung) on Apr 4, 2020 at 10:22am PDT

Good Dye Young Farba do włosów

Good Dye Young oferuje wybór jasnych i odważnie pięknych półtrwałych wegańskich farb do włosów bez PPD, bez nadtlenku, bez amoniaku i bez innych szkodliwych składników. Wszystkie półtrwałe farby do włosów Good Dye Young Beautifully Obnoxious są wegańskie i wolne od okrucieństwa. Dodatkowo, obecne zestawy rozjaśniające GDY są wegańskie.

Gdzie można kupić?

Sally Beauty i Sephora (CA)
View this post on Instagram

A post shared by Surya Brasil (@suryabrasilbeauty) on Mar 21, 2020 at 9:45am PDT

Surya Brasil Vegan Henna

Surya Brasil oferuje bezpieczniejszy, nietoksyczny i całkowicie naturalny sposób na pokrycie siwizny lub zmianę koloru włosów dzięki półtrwałym produktom do koloryzacji Henna w kremie i proszku.

Gdzie kupić?

Amazon (USA), iHerb, Well.ca, Amazon (CA)
View this

post

on Instagram

A post shared by oVertone (@overtonecolor

)

oVertone Odżywki koloryzujące

Masz dość blaknącego koloru włosów? Rewolucyjne odżywki koloryzujące oVertone mogą być odpowiedzią na Twoje potrzeby! Odżywki oVertone nie są jak tradycyjne farby do włosów do jednorazowego stosowania. Są to odżywki z pigmentem, zaprojektowane tak, aby stopniowo farbować włosy i zastępować pigmenty, które tracisz z upływem czasu w wyniku mycia włosów. Dzięki temu możesz uzyskać i utrzymać wymarzony kolor włosów w ciągu kilku minut, biorąc prysznic w domu!

Gdzie kupić?

overtone.co
View this

post

on Instagram

A post shared by BRITE ORGANIX (@briteorganix)

Brite Vegan Hair Color

Brite oferuje gamę półtrwałych, wegańskich farb do włosów w różnych odcieniach, od jaskrawych i neonowych po delikatne, pastelowe odcienie. Brite Organix to etyczna i wegańska marka farb do włosów, która współpracuje z etycznymi i rodzinnymi fabrykami, które dbają o ludzi, których zatrudniają.

Gdzie kupić?

briteorganix.com, Ulta i Target
View this

post

on Instagram

A post shared by Punky Hair Colour (@punkyhaircolour

)

Punky Colour

Punky Colour oferuje kolekcję półtrwałych zestawów do domowej koloryzacji i rozjaśniania włosów. Kolory Punky Hair są wolne od PPD, parabenów, amoniaku i GMO. Są również wegańskie, wolne od okrucieństwa i wyprodukowane w USA.

Gdzie kupić?

Sally's, Amazon, Ulta i Target.
View this post on Instagram

A post shared by BLEACH (@bleachlondon

)

Bleach London Farba do włosów

Bleach London posiada nieskończony wybór wolnych od okrucieństwa i wegańskich półtrwałych farb, zestawów rozjaśniających i tonerów do wszystkich rodzajów włosów. Bleach London robi również co w ich mocy, aby zmniejszyć swój wpływ na środowisko, używając opakowań z recyklingu i usuwając jednorazowe miseczki i szczoteczki z zestawów domowych, aby zminimalizować nadmiar plastiku!

Gdzie kupić?

W sklepach Boots, Superdrug, Cult Beauty i na Amazon.
View this post on Instagram

A post shared by dpHUE (@dphue

)

dpHUE Root Touch-Up

dpHUE oferuje linię wegańskich produktów do odrostów, w tym zestaw do 100% trwałego pokrycia siwizny, łatwy w użyciu sztyft do odrostów oraz spray do tymczasowego odrostu.

Gdzie kupić? dphue

.com