Ten post może zawierać linki afiliacyjne, za które bez dodatkowych kosztów dla Ciebie mogę otrzymać niewielką prowizję.

Aby ograniczyć stosowanie plastikowych opakowań jednorazowych w pielęgnacji skóry, zebrałam kilka najlepszych produktów cruelty-free, wegańskich i nadających się do wielokrotnego napełniania, które warto wypróbować w 2021 roku.

Wszystkie marki cruelty-free wymienione w tym poście nie testują na zwierzętach i są albo w 100% wegańskie, albo oferują kilka wegańskich opcji.

Aby ułatwić znalezienie ekologicznych opakowań i produktów kosmetycznych nadających się do wielokrotnego napełniania, na tej liście znalazły się wyłącznie produkty do pielęgnacji skóry. Listę produktów do makijażu, których opakowania i opakowania można ponownie napełniać, znajdziesz tutaj. (Lista produktów do włosów oraz kosmetyków do kąpieli i ciała z możliwością wielokrotnego napełniania już wkrótce!)

W tym wpisie:

  • Marki kosmetyków do pielęgnacji skóry, które można ponownie napełniać (wiele pozycji)
  • Produkty do pielęgnacji skóry z możliwością wielokrotnego napełniania (produkty jednorazowe)
  • Systemy zwrotu i uzupełniania produktów do pielęgnacji skóry

Opakowania kosmetyków do pielęgnacji skóry z możliwością wielokrotnego napełniania

Na początek przedstawiamy kilka marek cruelty-free, które stworzyły opakowania wielokrotnego użytku i wielokrotnego napełniania dla swoich produktów do pielęgnacji skóry. Kup raz podstawowe opakowanie, a kiedy nadejdzie czas na ponowny zakup, kup pojedyncze wkłady lub strąki. Zamień pusty pojemnik na wkład i używaj głównego opakowania wielokrotnie.

Humanrace

Humanrace, firma założona przez Pharrella Williamsa, oferuje trzystopniową pielęgnację skóry z możliwością uzupełniania. Zacznij od oczyszczającego pudru ryżowego, następnie zastosuj złuszczający peeling enzymatyczny z lotosu, a na koniec nawilżający krem do twarzy. Wszystkie trzy produkty są w 100% wegańskie i posiadają certyfikat Leaping Bunny, potwierdzający, że są wolne od okrucieństwa.

Kiedy zużyjesz któryś z produktów, kup lub zapisz się, aby otrzymać ich pojedyncze pojemniki do uzupełnienia. Aby napełnić istniejący pojemnik, wystarczy zdjąć pokrywkę, wyjąć pusty pojemnik, a następnie włożyć wkład.

Kjaer Weis

Firma Kjaer Weis znana jest z luksusowego systemu do makijażu z możliwością wielokrotnego napełniania, ale czy wiedziałaś, że jej produkty do pielęgnacji skóry są również dostępne we wkładach?

Kiedy nadejdzie czas zakupu wkładu, pamiętaj, aby zachować wieczko, kroplomierz, spray lub pompkę. Następnie wymień butelkę na pojemnik z wkładami Kjaer Weis, który jest obecnie dostępny dla olejku do twarzy, toniku, płynu oczyszczającego i olejku do ciała. Pamiętaj, aby sprawdzić listę składników i opisy produktów, aby dowiedzieć się, które z nich są wegańskie.

Fenty Skin (LVMH)

Krem przeciwsłoneczny SPF 30 i żel-krem regenerujący na noc firmy Fenty Skin są dostępne w eleganckich opakowaniach z możliwością ponownego napełnienia. Gdy zabraknie Ci produktu, kup łatwe w użyciu wkłady, które bez trudu mieszczą się w słoiczkach i pojemnikach z możliwością ponownego napełnienia. Wszystkie produkty do pielęgnacji skóry Fenty są w 100% wegańskie.

*Uwaga: Fenty Skin jest firmą wolną od okrucieństwa, ale jej właścicielem jest LVMH, firma macierzysta, która NIE jest wolna od okrucieństwa.

Fitglow

Fitglow oferuje linię organicznych, bezglutenowych i wegańskich kosmetyków do pielęgnacji skóry do wielokrotnego napełniania, stworzonych na bazie składników roślinnych, które poprawiają i przekształcają skórę. Obecnie dostępne są pojemniki Fitglow do ponownego napełniania esencji i balsamu do twarzy z ceramidami w chmurze. Oba produkty są w 100% wegańskie.

Birkenstock Naturalna pielęgnacja skóry

Firma Birkenstock, znana z produkcji sandałów z korka, ma własną linię naturalnych produktów do pielęgnacji skóry, których podstawowym surowcem jest ekstrakt z dębu korkowego. Oferują też wkłady uzupełniające do niektórych swoich wegańskich kremów do twarzy. Pamiętaj, aby sprawdzić składniki i opisy produktów, aby dowiedzieć się, które z nich są wegańskie.

Kosmetyki Adorn

Adorn, australijska firma kosmetyczna działająca w systemie cruelty-free i oferująca kosmetyki wegańskie, oferuje szereg saszetek do napełniania niektórych z jej najlepiej sprzedających się produktów do pielęgnacji skóry. Decydując się na ekologiczny woreczek do napełniania, zmniejszasz wpływ na środowisko, ponieważ - jak twierdzą producenci - do jego produkcji zużywa się o 90% mniej plastiku, mniej odpadów i mniej energii.

Od mleczka oczyszczającego, przez nawilżającą mgiełkę, mleczko do demakijażu, olejki do twarzy, codzienne kremy nawilżające, złuszczające, aż po krem na noc. Adorn oferuje wiele wegańskich produktów do pielęgnacji skóry do wielokrotnego napełniania!


Produkty do pielęgnacji skóry do wielokrotnego napełniania

Poniżej znajduje się lista jednorazowych, ekologicznych opakowań i produktów do pielęgnacji skóry do wielokrotnego napełniania, oferowanych przez marki cruelty-free. Mam nadzieję, że dzielenie się i promowanie ich jednorazowych produktów do wielokrotnego napełniania zachęci te marki do wprowadzenia na rynek większej liczby produktów do wielokrotnego napełniania w swoich kolekcjach!

Skyn Iceland

Nordic Renewal Pre & Probiotic Cream to bezzapachowy i w 100% wegański krem do twarzy marki Skyn Iceland, który jest dostępny w słoiczku z możliwością ponownego napełnienia.

Dermalogica (Unilever)

Daily Microfoliant firmy Dermalogica jest teraz dostępny w słoiczku o pojemności 2,6 uncji, do którego produkcji zużyto o 92% mniej plastiku!

*Uwaga: Dermalogica jest wolna od okrucieństwa, ale jej właścicielem jest Unilever, firma macierzysta, która NIE jest wolna od okrucieństwa.

Tata Harper

Tata Harper wprowadziła ostatnio na rynek nadający się do recyklingu pojemnik na wodę do nawilżacza Water-Lock, który ma na celu zmniejszenie ilości odpadów.

Suntegrity

Nawilżający krem przeciwsłoneczny i podkład do twarzy Suntegrity jest teraz dostępny we wkładach. Wkład wsuwa się bezpośrednio do istniejącego pojemnika i pozwala ograniczyć ilość odpadów plastikowych. Ten produkt jest wegański.

Ponowne stosowanie kremu z filtrem przeciwsłonecznym jest ważne, aby chronić skórę przed uszkodzeniami spowodowanymi przez słońce. Pomyślałam więc, że dołączę dwa filtry przeciwsłoneczne w proszku, które można ponownie napełniać, od Supergoop i Jane Iredale. Ich uzupełnianie jest bardzo proste. Wystarczy odkręcić i włożyć pojemnik do ponownego napełnienia do dolnej części pędzla.

Pielęgnacja skóry z możliwością zwrotu i ponownego napełnienia

Aby opakowania produktów pozostały w obiegu, poniżej przedstawiamy kilka opcji systemów zwrotnych i wielokrotnego napełniania oferowanych przez marki pielęgnacyjne cruelty-free. W przeciwieństwie do innych, wymienionych powyżej produktów i marek pielęgnacyjnych z możliwością ponownego napełnienia, puste pojemniki należy odesłać do firmy. W ten sposób firmy mogą czyścić, ponownie wykorzystywać i napełniać butelki, utrzymując je w obiegu.

Produkty Plaine

Plaine Products znane są z systemu subskrypcji "plastic-free & refill". Oprócz produktów do pielęgnacji włosów i ciała, w ramach systemu uzupełnień dostępne są również trzy wegańskie produkty do pielęgnacji skóry. Składają się one z płynu do mycia twarzy, kremu nawilżającego i toniku.

Jak to działa? Zapisz się lub zamów uzupełnienie, gdy będziesz gotowa, ale zachowaj pompkę z oryginalnej butelki. Zamień pustą butelkę na butelkę z wkładem. Następnie odeślij pustą butelkę do Plaine Products.

Meow Meow Tweet

Meow Meow Tweet oferuje swoje produkty we wkładach zbiorczych, co pozwala zaoszczędzić pieniądze i zmniejszyć ilość odpadów opakowaniowych. Wkłady zbiorcze są dostępne dla ich toników do twarzy, środków oczyszczających i olejków do twarzy. Wszystkie produkty Meow Meow Tweet są w 100% wegańskie i nie zawierają oleju palmowego.

Jak to działa? Kiedy skończą Ci się zapasy, kup jeden z ich produktów. Ponownie użyj i napełnij istniejącą butelkę. Po opróżnieniu butelki z wkładem zbiorczym odeślij ją do firmy, która ją wysterylizuje i ponownie wykorzysta.

REN (Unilever)

Firma REN współpracuje z inicjatywą Terracycle's Loop, oferując innowacyjne rozwiązanie w zakresie pielęgnacji skóry z możliwością ponownego napełniania. Rozpoczęli program z sześcioma swoimi najlepiej sprzedającymi się produktami, wśród których jest wegański płyn do mycia twarzy.

Jak to działa? Złóż zamówienie w sklepie Loop. Otrzymasz specjalnie zaprojektowaną szklaną butelkę wielokrotnego użytku, dostarczoną w torbie transportowej. Po zużyciu produktu włóż ją z powrotem do pojemnika i zorganizuj zbiórkę w swoim domu. Butelki są następnie sterylizowane i ponownie napełniane produktem, po czym są zwracane do Ciebie, abyś mogła je ponownie wykorzystać i rozpocząć cykl od nowa.

*Uwaga: REN jest cruelty-free, ale należy do Unilever, firmy macierzystej, która NIE jest cruelty-free.

The Body Shop również posiada system uzupełniania wkładów w sklepie, ale obecnie jest on dostępny tylko w wybranych sklepach. I wydaje mi się, że mają wkłady tylko do produktów do pielęgnacji włosów, żelu pod prysznic i płynu do mycia rąk.


Daj mi znać w komentarzu, czy wolisz system zwrotu i uzupełniania produktów do pielęgnacji skóry, czy wolisz kupować kapsułki lub wkłady do uzupełniania?

Liczy się każdy szczegół, a wybieranie produktów do pielęgnacji skóry, które ograniczają ilość plastikowych opakowań jednorazowego użytku, pomoże zachować błękit oceanów i zieleń naszej planety!