makijaż mineralnyCzasami przygoda z kosmetykami mineralnymi zaczyna się w sposób mało obiecujący, albowiem są to trudne do nałożenia kosmetyki, szczególnie dla laików. Pierwsze efekty samodzielnego nakładania makijażu tego typu bywają niezbyt dobre, ale istnieją różne sposoby, dzięki którym można znacznie powiększyć szanse na sukces. Problem: podkład się warzy i ciemnieje w ciągu dnia Tutaj trzeba zadbać o odpowiednie nawilżenie cery przed nałożeniem makijażu. Konieczne jest także użycie właściwego toniku, którego zadaniem jest odtłuszczenie twarzy i wymiecenie przy okazji wszystkich zanieczyszczeń znajdujących się na niej. Kolejna rzecz to użycie sypkiego pudru, Flawless Matte lub satynowego Flawless Silk dla odpowiedni skóry mieszanej lub tłustej oraz dla cery normalnej, suchej lub dojrzałej. Jest to baza dla podkładu, więc jedna cienka warstwa wystarcza.

Zabieg kończymy przez użycie hydrolatu lub wody termalnej. To wszystko powinno zmniejszyć wydzielanie sebum, poprawić jego trwałość i zapobiec utlenianiu się podkładu. Problem: mało wydajny i pylący się podkład Nie nałożymy dobrze makijażu naturalnego, jeśli nie mamy ku temu odpowiednich narzędzi. Pędzel do tego celu powinien mieć miękkie i sprężyste, bardzo gęste włosie. Zużyje się dzięki temu mniej produktu, i będzie on nałożony właściwie. Najlepsze są pędzle kabuki. Koniecznie trzeba przestrzegać też zasady mówiącej, że mniej znaczy więcej.

makijaż kosmetykami mineralnymiKosmetyku na pędzel nabiera się bardzo mało, strzepuje się i tak występujący nadmiar, uderza włosiem o twardą powierzchnię, po czym dopiero kolistymi ruchami rozprowadza się kosmetyk na skórze. W ten sposób zredukujemy zjawisko pylenia się kosmetyku, drastycznie zmniejszymy jego zużycie oraz uzyskamy znacznie naturalniejszy efekt w porównaniu ze stosowaniem grubszych warstw. Problem: podkład szybko znika Problem pojawia się głównie wtedy, gdy skóra produkuje za dużo sebum. Dzieje się tak często w przypadku skóry mieszanej i tłustej. Dobrze jest wykorzystać podkłady mineralne Lily Lolo, które maja właściwości matujące idealne dla cer mieszanych i tłustych. Przetłuszczające się części twarzy należy dodatkowo potraktować pudrem matującym Flawless Matte. W przypadku cer dojrzałych trzeba produkt zamienić na któryś z odpowiedników przeznaczonych właśnie dla cery tego typu, czyli Flawless Silk albo Translucent Silk.